O mně

Prostřednictvím konzultací, setkání a e-booků pomáhám ženám překonávat strach žít svůj jedinečný život, najít v sobě odvahu a sílu a plnit si s lehkostí a radostí své sny.

Žiju život podle svého 🙂 Dělám jen věci, které dělat chci. Vydělávám si tím, co mě naplňuje a baví. Mám příjmy, díky kterým si plním své sny. Cestuji po světě, trávím čas s úžasnými lidmi, které mám ráda, tančím, zpívám, tvořím a neustále žasnu nad tím, jak mi jdou věci stále líp a snadněji a jak kouzelné chvíle zažívám.

Bývalý ale časy, kdy jsem si takový šťastný život ani nedovedla představit.

Před osmi lety jsem byla na dně. Měla jsem sice skvělé místo v nadnárodní firmě s velmi dobrý platem, ale do práce jsem chodila každý den se strachem, jak to tam přežiju. Vadilo mi všechno – otevřený prostor, kde nás seděli desítky, ustavičný hluk a ruch, totální absence jakéhokoli soukromí, předepsaný „dress code“, který mi vůbec nevyhovoval, firemní „masírka“, kdy odlišný názor nebyl žádoucí, nebo to, že jsme si v sezóně, která trvala přes půl roku, nesměli brát dovolenou.

V soukromí jsem na tom nebyla líp. Připadala jsem si totálně zbytečná a nezajímavá. Cítila jsem se osamělá a vztahy s muži měly podobu občasného chození s někým podobně osamělým, které trvalo dva tři měsíce. Vlastně jsem si ani nepřipadala jako žena.

Všechno vyvrcholilo na jaře 2009. V jednu chvíli jsem se sesypala a vůbec nevěděla, co se sebou. Nebyla jsem schopná vydržet v kanceláři, natož se soustředit na práci, a byla jsem zoufalá. Ani v soukromí jsem neměla nic, čeho bych se podržela a co by mi pomohlo.  V té době mě často napadalo, že než žít tak mizerně, bylo by možná lepší nežít vůbec ...

Přesně v tu chvíli přišel anděl v podobě mé kamarádky, která mi řekla, že není nutné si své problémy vláčet celý život na zádech jak těžký batoh, ale je možné je vyřešit.

A všechno se začalo měnit ...

Na jaře 2009 jsem se dozvěděla o kurzech osobního rozvoje, které pomohly mé kamarádce. Jako „náhodou“ se přesně v té době otevíral několikaletý cyklus těchto kurzů. Neváhala jsem a přihlásila jsem se – nevěděla jsem v tu chvíli vůbec, co mám dělat, ale bylo mi jasné, že něco udělat musím, jinak je se mnou ámen. A tyhle kurzy jakoby mi spadly z nebe.

Teď vidím, že jsem si tehdy tímhle rozhodnutím a krokem opravdu zachránila život. Už na prvním víkendovém semináři, který celý cyklus kurzů otevíral, jsem žasla nad tím, jak jinak je možné věci vnímat, a byla jsem nadšená z objevování souvislostí a příčin mého trápení. Efekt byl ohromný – hned po prvním semináři jsem v práci podala výpověď a šla na volnou nohu. Ani na vteřinu jsem nezaváhala. Netušila jsem, co mě čeká a jak to zvládnu, ale bylo mi jasné, že potřebuji změnu a že ve starých kolejích už zůstat nechci.

Jsem sama sobě nesmírně vděčná, že jsem tenhle obrovský krok udělala. Od samého začátku se mi v mém podnikání dařilo. Začala jsem si budovat svou klientelu. Věnovala jsem se tomu, co mě bavilo a co jsem dělala i jako zaměstnanec – překládání, ale začala jsem si ho víc užívat a taky si vybírat texty, které mě zajímaly. Postupně jsem se dostala k překládání nádherných knih z oblasti osobního rozvoje, a propojila tak dvě oblasti, které mě nesmírně baví a které jsou mojí vášní – překládání z angličtiny a sebepoznávání. Prostě splněný sen 🙂

Sny si plním i v osobním životě – poprvé jsem zažila partnerský vztah, do kterého jsem šla naplno a který mě toho hodně naučil o mně samotné. Cestuji – kdykoli, kdy mě napadne, ne jen v době, kdy se to hodí zaměstnavateli. Zpívám, tančím a tvořím šperky. Začala jsem si užívat to, že jsem žena, a vážit si toho, že jsem jiná než ostatní. Že jsem jedinečná.

Dnes předávám druhým to, co pomohlo a stále pomáhá mně samotné.

Rozhodla jsem se, že se o svoje zkušenosti a jedinečnou schopnost „číst mezi řádky“ a nacházet skutečnou příčinu toho, co se nedaří, budu dělit s ostatními. S lidmi, kteří podobně jako já před lety nevidí smysl v tom, co dělají. Kteří si připadají zbyteční, mají pocit, že nejsou k ničemu a nezaslouží nic si skvělého.

Svým klientům pomáhám najít sám sebe a objevit svoji jedinečnost, aby mohli žít opravdu svůj život, ne život podle představ druhých a podle toho, „co by se mělo“. Na cestě k sobě jsem už ušla veliký kus a úspěšně jsem zvládla hodně situací, které mi připadaly nesmírně složité a ze kterých jsem měla obrovský strach. Vím už, jak na to a jak si z domnělé vlastní slabosti vykřesat svou sílu. Ráda pomůžu i vám objevit, v čem jste jedineční, a zjistit, co potřebujete udělat pro to, abyste si plnili své sny.